+905321366754

  • Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/Kartalhanhukuk
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905321366754
  • https://www.twitter.com/KartalhanMeltem
  • https://www.instagram.com/kartalhanhukuk1/

En iyi avukat meltem kartalhan boşanma icra iş hukuku Kartalhan Hukuk & Danışmanlık        Av. Meltem KARTALHAN

Yenimahalle Boşanma Avukatı

Yenimahalle Boşanma Avukatı

Yenimahalle boşanma avukatı yazımızda boşanma davalarına genel hatlarıyla değinilecektir.

Boşanma davaları temelinde Anlaşmalı Boşanma Davası ve Çekişmeli Boşanma Davası olarak ikiye ayrılmaktadır. Anlaşmalı boşanma davası oldukça kısa bir süre içerinde yenimahalle boşanma avukatı tarafından sonuçlanmakta ise de çekişmeli boşanma davası için aynı şeyi söylemek oldukça güçtür.

Boşanma sebepleri Türk Medeni Kanunu'ndan açık bir şekilde belirtilmiş olup şu şekildedir:

Zina
Hayata Kast, Pek Kötü veya Onur Kırıcı Davranış
Suç İşleme ve Haysiyetsiz Hayat Sürme
Terk
Akıl Hastalığı
Evlilik Birliğinin Temelinden Sarsılması

Boşanmanın tam olarak hangi sebeple istendiği hususu çok önemlidir. Zira boşanma davası açarken Türk Medeni Kanunu'nda sayılan nedenlerden birini dayanak göstermek gerekmektedir. Bu nedenle de her boşanma davasının içeriği aynı olmayıp birbirinden oldukça farklılıklar göstermektedir. Yenimahalle boşanma avukatı olarak öncelikli olarak konusu hakkında tespit yapılması önem taşımaktadır.

yenimahalle boşanma avukatı

Boşanmada nafaka ne kadar olur sorusunun ise net bir cevabı bulunmamaktadır. Biraz önce de bahsettiğimiz üzere her dava birbirinden farklı içeriğe sahiptir. Dolayısıyla tarafların aylık kazancı, boşanma nedeni, malvarlığı gibi birçok faktör nafaka miktarının belirlenmesinde dikkate alınmaktadır. Ancak nafakanın miktarının belirlenmesinde en önemli hususun tarafların mali durumu olduğunu yenimahalle boşanma avukatı olarak söyleyebiliriz.

yenimahalle boşanma avukatı

Boşanmada velayet konusu yenimahalle boşanma avukatı olarak en çok merak edilen ve tarafımıza sorulan konulardan biridir. Özellikle halk arasında velayetin her zaman ve her durum ve şartta anneye verildiği gibi yanlış bilgiler dolaşmaktadır. Boşanan çiftlerin velayet konusunda herhangi bir anlaşmaya varamaması durumunda; hakim tarafından bu konuda karar verilmektedir. Mahkeme hakimi ise karar verirken her dosyayı kendi içinde ayrı değerlendirerek çocuğun üstün yararını göz önüne alarak bir karar vermektedir. Boşanma davası neticesinde velayeti alamayan eşin ilerleyen zamanlarda değişen durumları gerekçe göstererek yeniden velayet davası açma hakkı da yenimahalle boşanma avukatlık ofisi tarafından yerine getirilmektedir.

yenimahalle boşanma avukatı

Boşanma, velayet ve nafaka taleplerini içeren dilekçelerin alanında uzman avukatlar tarafından yürütülmesi daha sağlıklı olacaktır. Zira anılan başvuruların yapılması ve yürütülmesi sırasında yapılabilecek hatalar; ciddi derecede hak kayıplarına yol açabilecektir. Bu nedenle boşanma davaları ile ilgili izlenecek yol ve yapılacak başvurular hakkında herhangi bir hak kaybının önüne geçmek adına müvekkillerimiz ile detaylı görüşmeler yapılmakta ve gerekli tüm işlemler yenimahalle boşanma avukatlık ofisimiz olan Ankara'da bulunan hukuk büromuz tarafından titizlikle yerine getirilmektedir.

Yenimahalle Boşanma Avukatı İletişim: 0532 136 67 54