+905321366754

  • Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/Kartalhanhukuk
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905321366754
  • https://www.twitter.com/KartalhanMeltem
  • https://www.instagram.com/kartalhanhukuk1/

En iyi avukat meltem kartalhan boşanma icra iş hukuku Kartalhan Hukuk & Danışmanlık        Av. Meltem KARTALHAN

Ankara Ceza Hukuku Avukatı

Ankara Ceza Hukuku Avukatı

Ankara Ceza Hukuku Avukatı makalesinde;

Hükmün Açıklanmasının Geri Bırakılması Şartları

-Sanığın daha önce kasıtlı bir suçtan mahkûm olmamış bulunması gerekmektedir.Taksirle işlenen suçlardan dolayı alınan mahkumiyetler hükmün açıklanmasının geri bırakılması kararı verilmesine engel teşkil etmemektedir.

-Suçun işlenmesiyle mağdurun veya kamunun uğradığı zararın, aynen iade, suçtan önceki hale getirme veya tazmin suretiyle tamamen giderilmesi gerekmektedir.

-Sanığa yüklenen suçtan dolayı yapılan yargılama sonunda hükmolunan ceza, iki yıl veya daha az süreli hapis veya adlî para cezası olmalıdır.

Ankara Ceza Hukuku Avukatı

ankara ceza hukuku avukatıAnkara Ceza Hukuku Avukatı

-Yukarıda sayılan 3 koşulun mevcudiyeti halinde, mahkemece sanığın kişilik özellikleri ile duruşmadaki tutum ve davranışları göz önünde bulundurularak yeniden suç işlemeyeceği hususunda kanaate varılması gerekmektedir. Yani sanığın kişilik özellikleri ile hal ve hareketlerinden bir daha suç işlemeyeceği doğrultusunda mahkeme nezdinde kanaat oluşması gerekmektedir.

-Sanığın hükmün açıklanmasının geri bırakılması kararına onay vermesi gerekmektedir. Sanık, HAGB kararını onaylamaz ise mahkeme tarafından HAGB kararı verilemez.

Ankara Ceza Hukuku Avukatı makalesinde yukarıda değinilmiş olan hususlar genel hatları ile kaleme alınmış olup; her somut olay birbirinden farklı özellikler taşıyabileceğinden hak kaybına uğramamanız adına bir hukuk bürosu ile iletişime geçip profesyonel destek almanızı öneririz.

İletişim İçin Tıklayınız

Site etiketleri: Ankara Ceza Avukatı, HAGB, Ankara Ceza Hukuku Avukatı